تلخ نوشته هایی با خواهرم

 

خواهرم بلاخره روز دوشنبه هم آمد و رفت و نتایج آزمایشات تو و گفته های دکتر معالجت، با همه سیاست ورزی و ظرافت کاری ها، تصویر تلخی را که از آن هراس داشتیم، برایمان ترسیم کرد.

وقتی پزشک جراح شما می گوید من 90% آلودگی را پاک کرده ام، ما ( هم تو و هم دیگران) خوب می دانیم که این حرف یعنی چه؟

خواهر خوبم، شاید یکی از تلخ ترین و سخت ترین ایام تاسوعا و عاشورا را گذراندی و گذارندیم. آنگاه که ایام شهادت امام حسین (ع) را بهانه کردیم تا عقده های دلمان را با بهانه ای دیگر خالی کنیم.

خواهر خوبم، در این روزها آواره ای بودم که در صحرایی بی نام و نشان سرگردان بودم و نمی دانستم به کدام سو بروم و چکار کنم. نمی دانستم که خواسته هایم را چگونه و با چه زبانی از خداوند بخواهم.

هیچ کلام و واژه ای را نمی یافتم که بتواند آتش سوزان دلم را خنکایی هرچند لحظه ای ببخشد. نمی دانستم از او بخواهم تو را شفا دهد، یا نه؟ چرا که از این بیم داشتم که این بیماری رحمتی الهی باشد برای تو و کفاره ای برای گناهانت. تا تو پاک به دیدار معبودمان بروی و سختی این بیماری و تلخی آن، سرانجامی شیرین برای تو داشته باشد. پس زبان در کام گرفتم.

خواستم دعا کنم خدایا خواهرم را سلامت وجود عنایت کن. ولی دیدم سلامت روح و روانت در طول سال هایی که می شناسمت، ما را الگو بوده است و این آتشی که بر تن تو افتاده به طهارت هرچه بیشتر روح و روانت کمک می کند، ندانستم که چگونه عافیتی را برایت طلب کنم که بر بعد روحانی تو تاثیر منفی نداشته باشد.

خواستم از خداوند بخواهم که به خاطر شوهر وفادار و نجیب و سرتاپا مهربانی ات، تو را سلامتی بخشد، دیدم هر دوی شما، شمع وار برای هم سوخته اید و هر دو نقش دوگانه شمع و پروانه را برای هم بازی کرده اید و سرانجام شمع و پروانه عیان است و بطور یقین دعای پروانه تو در حق شمع سوزانی همچون تو به اجابت بسیار نزدیک تر از دعای چو منی خواهد بود.

خواستم از خداوند منان بخواهم تا بخاطر فرزندانت، تو را صحتی عاجل بخشد، دیدم که این سلامت وجود تو بخاطر سوختن در پای نهال فرزندانت از بین رفته و بطور یقین دعای فرزندان خوبت برای سلامتی مادری چون تو بسیار سزاواتر از من است.

نمی دانم چرا هر گاه خواستم به خاطر دیگران دعایت کنم تا خداوند تو را به خاطر مادر پیرت، برادر تنها و خسته ات، خواهران محتاج به مهربانی ات و ... شفا دهد، نتوانستم حرف دلم را بزنم.

لحظات سختی بود که آدمی زبان داشته باشد، بسیاری از کلمات را بداند، در زمان و مکان خوبی قرار داشته باشد (در صحن امامزاده ای خوب و مطهر) ولی نتواند جمله ای بیابد که خواسته اش را بیان کند.  نمی دانم که کار درستی کردم یا نه، ولی از خداوند خواستم تا خواهر خوبم را، مهربانی را که مرا اغلب مدیون مهربانی های خواهرانه اش می کرد، کمک کند تا از این امتحان سخت و دشوار سربلند بیرون بیاید. همانگونه که آتش را بر خلیل خودش گلستان کرد، سختی و تلخی این بیماری را بر تو آسان کند و یاریت کند تا با سرفرازی از این لحظات سخت بیرون بیایی و اگر صلاح و خیر دنیای و آخرت تو، ایجاب می کند ما سال ها، ماه ها، روزها و حتی ساعات و دقایق بیشتری در جمع خودمان ببینیم.

از او خواستم که خدایا، خواهر خوبم، از کسانی است که بیشتر از دیگران ما را بیاد تو می اندازند و بنده خوبی برای تو است و ما نمونه ای از لطف و مهربانی تو می دانیمش، پس خدایا خواهر خوبم را در کنف لطف و رحمت خود نگه دار و بیش از پیش، لطف و رحمت خودت را بر او جاری کن و با عافیت او، آبی بر آتش دل های ما بپاشان اگر این عافیت کارنامه نیکی های او را سنگین تر می کند.

خواهر خوبم

نمی دنم چرا در این لحظات سخت، ما انسان ها خودخواه می شویم و حاضریم حق دیگران را پایمال کنیم. حسود می شویم و به خاطر ارضای این حسادت حاضر به کاری هستیم. عقده ای می شویم و برای جبران ناتوانی خود حاضر به تلاش عبثی هستیم. خودمان را حسرت زده و بازنده می یابیم و حاضر به هر تقلبی هستم تا از باخت هستی سوزمان بکاهیم و یا حداقل به تاخیرش بیاندازیم.

خواهر خوبم، گاهی می خواهم دعا کنم کاش تو مدت زمان بیشتری در نزد ما بمانی ولی بعد به خودم می گویم این کمال خود خواهی است، اگر خواهرت را دوست داری، نباید چیزی را طلب کنی که به معنای تداوم رنج و درد او است. می دانم که درد جانکاهت هر روز بیشتر از روز قبل تو را آزرده و خواهد آزرد و روزهایی خواهد رسید که هیچ دارویی این درد را تسکین نخواهد داد و برای من دیدن تو در آن شرایط زجرآورتر از هر چیز دیگری است. پس از خدا می خواهم محبت تو را بر خودخواهی ما برتری بخشد تا ما راحتی تو را طلب کنیم نه چیز دیگر.

خواهر خوبم گاهی با حسادت به همسر و فرزندانت که می توانند بیشتر از من در نزد باشند و حرف هایت را بشنوند، نگاه می کنم و بخاطر این حسادت می خواهم هر روز چند بار به خانه آکنده از غم پنهان و خنده تصنعی شما بیایم ولی خوب می دانم که حضورم، تو را به زحمت می اندازد و از راحتی تو می کاهد. تلاش می کنم حسادتم را منکوب سازم و هر چند ناکام می مانم ولی در این دوراهی سرگردان کننده، گاه به این سو می دوم و گاه به سوی دیگر چشم طمع می دوزم.

خواهر خوبم، گاهی با نگاهی عقده ای نسبت به ناتوانی خودمان در کمک رساندن به تو در مبارزه با این بیماری ، به هرچه می تواند امیدوارمان سازد، حتی آنچه که می دانیم عبث است و خار و خس، چنگ می اندزیم و حتی چیزهایی را که سال ها با معیار عقل مان نپذیرفته ایم؛ با تمنای دل مان می پذیریم و بر دیده منت می نهیم ولی همه آنها شورابه هایی هستند بر دل تشنه و جگرهای سوخته ما. نمی دانم و نمی دانیم که چگونه می توانیم در این مبارزه هولناک و ناعادلانه؛ تو را کمک کنیم و از شکست تو که شکست همه هستی ما هست، جلوگیری کنیم و از این ناتوانی خود درمانده می شویم و هیچ پناهگاهی جز گریه نمی یابیم.

خواهر خوبم، در این مبارزه، تو زندگی خود را به عنوان تاوانی برای پاکی روحت در درگاه خدواند سودا می کنی ولی ما امید، عشق، محبت و تکیه گاهی را از دست می دهیم که همچون بازی دومینو تمام و یا بسیاری از داشته ها و اندوخته هایمان را ویران می سازد. این شکست ما را به آستانه شبی هولناک می رساند که بیرون رفتن از آن شاید سال ها طول بکشد و عمرمان کفاف آن را ندهد. طبیعت هر شکست خورده ای، حسادت ( که در حالت مثبت آن را غبطه می نامیم) بر کسانی است که حتی اگر پیروز هم نشده باشند، حداقل بازنده نبوده اند، پس ما هم تلاش می کنیم تا هر تقلبی را بکار گیریم تا از شکست خودمان جالوگیری کنیم و یا از شدت آن بکاهیم، ولی خوب می دانیم هیچ شانسی برای موفقیت نخواهیم داشت و رفتن تو، زلزله ای در زندگی ما ایجاد خواهد کرد که بیشتر از ظاهرمان، دل هایمان را خواهد لرزاند.

خواهر خوبم، مهر تو عنان از کف عقلم ربوده است و نمی دانم در گردابی که هنوز نوک انگشت هایمان در آن گیر کرده، به چه دست یازم تا بتوانم فردایی که تلخی و مرارت بسیار بیشتری از امروز برایمان به همراه خواهد داشت، صبر پیشه کنم. 

خدایا خواهر خوبمان را در سایه سار لطف و رحمت خود آرامش ده. آرامشی که تلخی این امتحان را به شهدی گوارا تبدیل کند.

/ 8 نظر / 27 بازدید
آمد

چه دلنوشته زیبایی. به امید آنکه همه بیماران شفا پیدا کنند

فقط با 5000 تومان پول دار شويد

با سلام به شما دوست عزيز بهترين و درست ترين و جالب ترين روش کسب درآمد حتما بخونيد از دست نديد ----------------------------------------------------------------- لطفا پيش داوري نکنيد اول بخونيد بعد تصميم بگيريد اگه 5 دقيقه وقتتون را براش بزاريد ضرر نميکنيد bestdaramad.mihanblog.com با تشکر

آزاد

چه بگویم؟ سخنی نیست می وزد از سر امید، نسیمی؛ لیک تا زمزمه ای ساز کند در همه خلوت صحرا به رهش نارونی نیست چه بگویم؟ سخنی نیست *** پشت درهای فرو بسته شب از دشنه و دشمن پر به کنج اندیشی خاموش نشسته ست بام ها زیرفشار شب کج، کوچه از آمدو رفت شب بد چشم سمج خسته ست *** چه بگویم ؟ سخنی نیست در همه خلوت این شهر،آوا جز زموشی که دراند کفنی نیست وندر این ظلمت جا جزسیا نوحه شو مرده زنی نیست ورنسیمی جنبد به رهش نجوا را نارونی نیست چه بگویم؟ سخنی نیست... سروده احمد شاملو چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com

شراره نادري

حراج واقعي کمترين قيمت اجناس در کل ايران فقط در فروشگاه ارزانسرا لطفا مقايسه کنين و گران نخريد خريد خوب شايسته شماست www.shopingmeg.in

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345415941.46

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1483016552

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 1125346853

تبليغات با ايميل براي شما با قيمتي ارزان

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد همچنين تبليغات با ايميل براي وبلاگ نويسان براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me